Tarrakiinnitettävä huopahiomalaikka (CER) PN-DH ⌀ 125 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Yleiskäyttöinen ja tehokas nailonhuopa yhdessä tarkkuusmuotoillun keraamisen hiomarakeen (CER) kanssa takaa hyvän poiston ja pitkän käyttöiän.
Huopatarrakiekoissa kudottu pohjakangas varmaan tarrakiinnitykseen. Irrotettavan keskiöintipuikon avulla tarkempi laikan kohdistus ja kiinnitys tukilaippaan (n. 50 % pienempi värinätaso tarrahiomalaikalla nro 566965).
Käyttö
Viimeistelyyn, mattaukseen, häivytykseen, jossa karheutta vähennetään merkittävästi, sekä kevyisiin puhdistus- (esim. värjäytymien poisto) ja purseenpoistotehtäviin.
Kulmahiomakoneissa tarralaikka-alustalla nro 566960 tai 566965 (tarralaikoille, joissa keskitys).
Ohje
Tarrahiomalaikat esihiontaan, ks. alkaen nrosta 567705.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomakangas |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Valmistajan merkintä | PN-DH |
| Hioma-aine | Keraamiset hiomajyvät (CER) |
| Hioma-alusta | hiomanailon |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Hienousaste | Keskikarkea |
| Vastaava raekoko | 180 |
| Sarja | PN-DH |
| Väri | punainen |
| Toteutus | A medium |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566908 |
|---|---|
| EAN | 4064035038038 |