Hiomanailonlaikka tarrakiinnityksellä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomanailonlaikka tarrakiinnityksellä, perforoidulla kangastaustalla varmaa tartuntaa varten. Irrotettavalla keskitysyttimellä laikan tarkkaan asemointiin ja kiinnitykseen tukilaikkaan (n. 50 % pienempi värinätaso tarrakiinnitteisellä hiomatukilaikalla nro 566965).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneissa tarratukilaikan nro 566960 tai 566965 kanssa (keskitystoiminnolla varustetuille hiomalaikoille).
Soveltuu pinnan viimeistelyyn, mattakiillotukseen, siirtymien tekemiseen selvästi pienemmällä karheussyvyydellä sekä kevyeen puhdistukseen (esim. päästövärien poistoon) ja jäysteenpoistoon.
Huomautus
Hiomapaperilaikat esihiontaan, katso nro 567705 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomaliina |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Hienousaste | keskitaso |
| Vastaava raekoko | 180 |
| Väri | punainen |
| Toteutus | Keskikarkea |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566912 |
|---|---|
| EAN | 4062406297787 |