Hiomanailonlaikka tarrakiinnityksellä ⌀ 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomanailonlaikka tarrakiinnityksellä, rei’itetyllä kangastaustalla varmaa tartuntaa varten. Irrotettavalla keskitysholkilla laikan tarkkaan asemointiin ja kiinnitykseen tukilaikkaan (n. 50 % alhaisempi tärinätaso tarrakiinnitteisellä hiomatukilaikalla nro 566965).
Käyttöohje
Kulmahiomakoneisiin tarrakiinnitteisellä tukilaikalla nro 566960 tai 566965 (keskitystoiminnolla varustetuille hiomalaikoille).
Pinnan viimeistelyyn, mattakiillotukseen, siirtymien tekoon selvästi pienemmällä karheussyvyydellä sekä kevyempään puhdistukseen (esim. päästövärien poistoon) ja purseenpoistoon.
Huomautus
Hiekkapaperilaikat esihiontaan, katso nro 567705 alkaen.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomakangas |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Hienousaste | karkea |
| Vastaava raekoko | 100 |
| Väri | ruskea |
| Toteutus | En coarse |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566911 |
|---|---|
| EAN | 4062406297749 |