Nylonhiomalaikka tarrakiinnityksellä ⌀ 115 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Nylonhiomalaikka tarrakiinnityksellä, jossa perforoitu kangastausta varmaa tartuntaa varten. Irrotettavalla keskitysholkilla laikan tarkkaan asemointiin ja kiinnitykseen tukilaikkaan (noin 50 % pienempi tärinätaso tarrakiinnitteisellä hiomatukilaikalla nro 566965).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneisiin tarratukilaikalla nro 566960 tai 566965 (keskitystoiminnolla varustetuille hiomalaikoille).
Käyttöön viimeistelyyn, mattakiillotukseen, siirtymien häivyttämiseen selvästi pienemmällä karheusprofiililla sekä kevyeen puhdistukseen (esim. päästövärien poistoon) ja purseenpoistoon.
Huomautus
Esihiontaan tarkoitetut hiomapaperilaikat, ks. nro 567705 ja siitä eteenpäin.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Tuotetyyppi | Hiomapaperi |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Hienousaste | hieno |
| Vastaava raekoko | 280 |
| Väri | sininen |
| Toteutus | Erittäin hieno |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566940 |
|---|---|
| EAN | 4045197566195 |