Karkeahiontalaikka PREMIUM***
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erikoistyyppi CrNi-teräksen työstöön. Suurin hiontateho myös teräksellä.
Spesifikaatio: A30R-BFX.
- Raekoko, sidos, hionta-aktiiviset lisäaineet ja hiomalaikkojen vahvistus on optimoitu parhaan mahdollisen hiontatehon ja käyttöiän saavuttamiseksi kussakin käyttökohteessa.
- Muodot: karkeahionta kaarevilla laikoilla (muoto 27, 28, 29)
- Hiontakulma 20°–30°
- Käyttö: sähkö- ja paineilmakäyttöisille kulmahiomakoneille, maks. kehänopeus 80 m/s, hitsaussaumojen, pintojen ja reunojen hiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 20–30 astetta |
| Tuotetyyppi | Karkeahiomalaikka |
| Levyn leveys | 7 mm |
| Levyn ⌀ | 230 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 6600 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 560300 |
|---|---|
| EAN | 9003170054225 |