Karkeahiomalaikka PREMIUM*** ”2 in 1”
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Raekoko, side, hioma-aktiiviset lisäaineet ja hiomalaikkojen vahvistus on optimoitu parhaaseen mahdolliseen hiontatehoon ja käyttöikään kussakin käyttökohteessa.
- Muodot: karkeahionta kaarevilla laikoilla (muoto 27, 28, 29)
- Hiontakulma 20°–30°
- Käyttö: sähkö- ja paineilmakäyttöisille kulmahiomakoneille, max. kehänopeus 80 m/s, hitsisaumojen, pintojen ja reunojen hiontaan.
Aggressiivinen karkeahiomalaikka (alhainen kovuusaste Q) yleiskäyttöön ruostumattomalle teräkselle ja teräkselle, korkea hiontateho ja pitkä kestoaika.
Aggressiivinen, tehokas rakenne, jossa selvästi pidempi kestoaika. Selkeästi määritellyt, pyöristetyt reunat mahdollistavat miellyttävän hiontakäyttäytymisen. Tahaton sisäänpureutuminen vältetään.
Spesifikaatio: A24Q-BFX.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hionta-aineen nimike | A |
|---|---|
| Optimoitu materiaaleille | INOX; teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Suositeltu työskentelykulma | 20–30 astetta |
| Tuotetyyppi | Rouhintahiomalaikka |
| Levyn leveys | 8 mm |
| Levyn ⌀ | 178 mm |
| Enimmäiskierrosluku: | 8500 min-1 |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Hionta-aineen nimike | A |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 560110 |
|---|---|
| EAN | 9003170020411 |