CBN-hiomakuppilaikka D×T×H (mm) B126 B126
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa, takaavat pitkän käyttöiän ja jatkuvasti korkean aineenpoiston. Seostetusta alumiinista valmistettu sandwich-kiinnitysjärjestelmä takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan, tasaiset hiontatulokset sekä korkean pinnanlaadun.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen työkalujen hiontaan kaikilla tavanomaisilla työkaluhiontakoneilla. Soveltuu korkeaseosteisten (HSS) työkaluterästen ja pintakarkaistujen terästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erinomaisesti kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Korkea pinnantasaisuus yhdistettynä tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: B126C75B AMIGO-HSS.
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsiliimassa pitkää käyttöikää ja jatkuvasti suurta aineenpoistoa varten. Sandwich-kiinnitysjärjestelmä seostetusta alumiinista takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan tasaisilla hiontatuloksilla yhdessä korkean pinnanlaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen työkalujen hiontaan kaikilla yleisillä työkalujen hiomakoneilla. Korkeaseosteisen (HSS) työkalu- ja sementointiteräksen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 125 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 125×40×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 40 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 10 mm |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Hionta-aineen nimike | CBN |
| Muoto | 11V9 |
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Raekoko | B126 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597260B126 |
|---|---|
| EAN | 9003176418540 |