CBN-hiomakuppilaikka D×T×H (mm) B126 B126
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujen teroitushiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa, takaavat pitkän käyttöiän ja jatkuvasti korkean aineenpoiston. Sandwich-kannatinsysteemi seostetusta alumiinista varmistaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan, tasaiset hiontatulokset sekä korkean pinnanlaadun.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset työkalujen teroitushiontaan kaikilla tavanomaisilla työkalunhiomakoneilla. Soveltuu korkeasti seostetun (HSS) työkaluteräksen ja sementoitavan teräksen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Korkean pinnantasaisuuden saavuttamiseksi yhdessä tehokkaan aineenpoiston kanssa.
Spesifikaatio: B126C75B AMIGO-HSS.
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa pitkää käyttöikää ja jatkuvasti suurta aineenpoistoa varten. Seosmetallialumiinista valmistettu sandwich-pidinjärjestelmä takaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan tasaisilla hiontatuloksilla yhdessä korkean pinnanlaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavallisissa työkalunhiomakoneissa. Soveltuvat korkeaseosteisten (HSS) työkaluterästen ja pintakarkaistujen terästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 100 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 100×35×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen teroitushionta |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 3 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 10 mm |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Hionta-aineen nimike | CBN |
| Muoto | 11V9 |
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Raekoko | B126 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597240B126 |
|---|---|
| EAN | 9003176363987 |