CBN-hiomakuppilaikka D×T×H (mm) B126 B126
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hionta-ainepinnoite fenolihartsiliimassa, takaavat pitkän käyttöiän ja jatkuvasti suuren aineenpoiston. Seosalueerattua alumiinia oleva sandwich-kiinnitysjärjestelmä takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan tasaisilla hiontatuloksilla yhdessä korkean pintalaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavallisissa työkalujen hiomakoneissa. Korkeaseosteisten (HSS) työkaluterästen ja pintakarkaistujen terästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Korkeaan pinnan tasaisuuteen yhdistettynä tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: B126C75B AMIGO-HSS.
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa pitkää käyttöikää ja jatkuvasti korkeaa aineenpoistoa varten. Seostetusta alumiinista valmistettu sandwich-kannatinsysteemi takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan, tasaiset hiontatulokset sekä korkean pinnanlaadun.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Korkeaseosteisten (HSS) työkalu- ja sementointiterästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erinomaisesti kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
|---|---|
| Levyn ⌀ d | 75 mm |
| Hiontamenetelmä | Työkaluhionta |
| Laikan leveys d | 20 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 12V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 6 mm |
| Muoto | 12V9 |
| Raekoko | B126 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597310B126 |
|---|---|
| EAN | 9003177032424 |