CBN-hiomakuppilaikka D×T×H (mm) 100×35×20
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalunhiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa pitkää käyttöikää ja jatkuvasti korkeaa aineenpoistoa varten. Seosalukumiinista valmistettu sandwich-kannatinjärjestelmä takaa hyvän tärinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan tasaisin hiontatuloksin yhdessä korkean pintalaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Korkeaseosteisten (HSS) työkalu- ja pintakarkaisuterästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erinomaisesti kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Keskihienoon pinnan tasaisuuteen yhdistettynä erittäin tehokkaaseen aineenpoistoon.
Spesifikaatio: B151C75B AMIGO-HSS.
Malli
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksessa, pitkää käyttöikää ja jatkuvasti korkeaa aineenpoistotehoa varten. Seosaluumiininen sandwich-kannatinjärjestelmä takaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan sekä tasaiset hiontatulokset yhdistettynä korkeaan pinnanlaatuun.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöinen työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Soveltuu runsasseosteisen (HSS) työkaluteräksen ja pintakarkaistun teräksen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 100 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 100×35×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 35 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 10 mm |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Hionta-aineen nimike | CBN |
| Muoto | 11V9 |
| Spesifikaatio | B151C75B AMIGO-HSS |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Raekoko | B151 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 597220 |
|---|---|
| EAN | 9003176501525 |