CBN-hiomakuppilaikka D×T×H (mm) B126 B126
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksella pitkää käyttöikää ja jatkuvasti korkeaa aineenpoistoa varten. Seosteräksestä valmistettu alumiininen sandwich-kannatinjärjestelmä takaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan tasaisilla hiontatuloksilla yhdessä korkean pinnanlaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöisiä työkaluhiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Sopii erittäin seostettujen (HSS) työkalu- ja pintakarkaisuterästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Rakenne
Korkeaa pinnantasaisuutta varten tehokkaan aineenpoiston kanssa.
Spesifikaatio: B126C75B AMIGO-HSS.
Rakenne
Työkalujen hiomalaikat, joissa on CBN-hioma-ainepinnoite fenolihartsisidoksella, pitkää käyttöikää ja tasaisen suurta aineenpoistoa varten. Seosalumiinista valmistettu sandwich-kannatinsysteemi takaa hyvän värinänvaimennuksen ja siten rauhallisen hionnan sekä tasaiset hiontatulokset yhdessä korkean pinnanlaadun kanssa.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset työkalujen hiontaan kaikissa tavanomaisissa työkalunhiomakoneissa. Korkeaseosteisten (HSS) työkalu- ja sementointikarkaistujen terästen sekä stellitin hiontaan. Soveltuu erittäin hyvin kuivahiontaan, mutta voidaan käyttää myös märkähiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Hiomakuppi |
| Levyn ⌀ d | 75 mm |
| Tuotenimen attribuutti | 75×30×20 |
| Hiontamenetelmä | Työkalujen hionta |
| Laikan leveys d | 30 mm |
| Reikä-⌀ h | 20 mm |
| Muoto | 11V9 |
| Hiomapinnan leveys w, etupuoli | 2 mm |
| Hiomapinnan korkeus x | 10 mm |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Hionta-aineen nimike | CBN |
| Muoto | 11V9 |
| Spesifikaatio | B126C75B AMIGO-HSS |
| Hioma-aine | Kuutiollinen boorinitridi |
| Raekoko | B126 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G597210B126 |
|---|---|
| EAN | 9003176407773 |