Lamellilaikkahiomalaikka speed+ CER taso 40 40
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Korkealaatuinen itse teroittuva keraaminen jyvä (CER) maksimaaliseen hiontatehoon ja pieneen puristusvoimaan.
- Hiontaa aktivoiva pinnoite viileään hiontaan.
- Kestävä polycotton-sekoitekangas ihanteelliseen aineenpoistoon ja vakauteen reunakäytössä.
- Ergonominen ja tärinää vaimentava polyesterimuovinen taustalaikka (palautuva).
- Parhaat tulokset tehokkailla kulmahiomakoneilla.
speed+ – Optimoitu lamellijärjestely työskentelyyn kuten kuitulaikalla, korkea aggressiivisuus.
Käyttötiedot
Reunojen työstö, aineenpoistohionta.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lamellilaikka |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Hioma-aine | Keraaminen hiomajyvä (CER) |
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Optimoitu materiaaleille | INOX |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hiova, jäähdyttävä pinnoite | kyllä |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Raekoko | 40 |
| Muotin kuvaus | tasainen |
| Reiän ⌀ | 22,23 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G56523940 |
|---|---|
| EAN | 4062406159351 |