Kuituhiomalaikka XF 870 (CER) ⌀ 115 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vetoluja mutta erittäin taipuisa vulkanoidikuitu. Reikä 22 mm ja ristiraotus.
VSM XF 870 -kuitulaikka, jossa erittäin korkea ja äärimmäisen aggressiivinen hiontakapasiteetti sekä erinomainen käyttöikä. Viileä hionta. Erittäin sopiva kaikille teräslajeille, kuumalujiin nikkeliseoksiin ja CrNi-teräksiin.
Raetyyppi: keraaminen rae jäähdyttävällä, hiontaa aktivoivalla pinnoitteella (TOP SIZE).
Käyttötiedot
Kulmahiomakoneille, joiden enimmäiskehänopeus on 80 m/s, tukilaikalla nro566650/6670.
Tasaisten tai kuperien pintojen hiontaan suurella joustavuudella.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Keraaminen hiomajyvä jäähdyttävällä, hiovalla pinnoitteella (TOP SIZE) |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | Keramiikka |
| Optimoitu materiaaleille | INOX; teräs |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Enimmäiskierrosluku: | 13300 min-1 |
| Hioma-alusta | Kuitulaikka |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Tuotetyyppi | Kuitulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Sarja | XF870 |
| Raekoko | 80 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566460 |
|---|---|
| EAN | 4018875312582 |