Fiiberilaikka Cubitron™ III (CER) 1182C ⌀ 115 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuusmuotoillut suurtehohiomarakeet 3M™ -tuotteissa koostuvat tarkasti mitoitetuista keraamisista kolmioista, jotka on järjestetty optimaalisella tavalla hiomapinnalle.
Erittäin hyvä poistoteho ja pitkä käyttöikä sekä pinnan tasainen viimeistely.
Repeytymätöntä mutta erittäin taipuisaa vulkaanikuitua. Keskireikä 22,23 mm ja ristikkäisurat.
Tarjoaa nopeamman ja kestävämmän työstönopeuden verrattuna 3M™ Cubitron™II -kuituhiomalaikkaan 982C.
Käyttö
Kulmahiomakoneissa, joiden suurin kehänopeus on 80 m/s, hiomalaikoilla nro 566690 / 566692. Leikkaava hiomarae mahdollistaa miellyttävän, ergonomisen työskentelyn vähäisellä painovoimalla. Hyvine aineenpoisto-ominaisuuksineen 3M™-kuituhiomalaikat ovat todellinen vaihtoehto rouhinta- ja liuskahiomalaikoille.
Teräksen ja ei-rautametallien työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Cubitron™ III |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | Keraami |
| Optimoitu materiaaleille | Betoni; Valurauta; Rautattomat metallit ja kevytmetallit |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hioma-alusta | Vulkanoitu kuitu |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Tuotetyyppi | Kuitulaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 566461 |
|---|---|
| EAN | 068060664471 |