Fiiberilaikka Cubitron™ II (CER) 982CX PRO 36
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarkkuusmuotoillut suurtehohiomarakeet 3M™ -tuotteissa koostuvat tarkasti mitoitetuista keraamisista kolmioista, jotka on järjestetty optimaalisella tavalla hiomapinnalle.
Erittäin hyvä poistoteho ja pitkä käyttöikä sekä pinnan tasainen viimeistely.
Repeytymätöntä mutta erittäin taipuisaa vulkaanikuitua. Keskireikä 22,23 mm, hiusristikko.
Suurtehoinen kuitulaikka, parannettu tarkkuusmuotoiltu Cubitron™ II -rae ja uusittu rakenne. Parempi hiontateho ja pidempi käyttöaika verrattuna 982C-malliin.
Käyttö
Kulmahiomakoneissa, joiden kehänopeus on kork. 80 m/s ja joissa on hiomalaikat nro 566690 / 566692. Leikkaava hiomarae mahdollistaa miellyttävän, ergonomisen työskentelyn vähäisellä painovoimalla. Hyvine aineenpoisto-ominaisuuksineen 3M™-kuituhiomalaikat ovat todellinen vaihtoehto rouhinta- ja liuskahiomalaikoille.
Teräksen työstöön.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Hioma-aine | Cubitron™ II |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | keramiikka |
| Optimoitu materiaaleille | Teräs; valurauta |
| Maksimikehänopeus | 80 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Hioma-alusta | Vulkanisoitu kuitu |
| Reiän ⌀ | 22.23 mm |
| Tuotetyyppi | kuituhiomalaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 115 mm |
| Kone | Kulmahiomakoneet |
| Levyn ⌀ | 115 mm |
| Valmistajan merkintä | 982CX PRO |
| Raekoko | 36 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G56646536 |
|---|---|
| EAN | 638060833230 |