Hiomapaperilaikka ABRANET® ⌀ 125 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tarrakiinnitteiset hiomalaikat, jotka koostuvat hiomajyvillä pinnoitetusta polyamidikankaasta, jossa on verkkomainen rakenne ja tuhansia reikiä.
Edut
- pölytön hionta: erittäin vähäinen kuormitus työpaikalle ja ympäristölle.
- laikka ei tukkeudu (vältyt pinnan virheiltä ja pölynystyröiltä)
- taatusti parempi pintalaatu ja pienempi hiomatuotteiden kulutus.
- Korkea tehokkuus – moninkertaisesti parempi aineenpoisto pinnasta riippuen.
Käyttötiedot
Lakan, tasoitteen, pohjamaalin, (lasikuituvahvisteisen) muovin, ei-rautametallien ja alumiiniseosten sekä huonekalunosien hiontaan.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Kone | Epäkeskohiomakone |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Raekoko | 240; 240; 240 |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Sarja | ABRANET® |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567802 |
|---|---|
| EAN | 6416868668148 |