Hiomapaperilaikka paperilla (A) reikäluku 8 ⌀ 125 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomapaperi Starcke 540 FK (F-paperi, raekoko 40–180) tai Starcke 544 C3K (raekoko 240–800, stearaattipinnoitettu), tiheästi siroteltu ja erittäin luja.
Korkea hiontateho erikoiskäsitellyn korundin ansiosta (A).
Laikan taustapuoli on päällystetty veluurilla itsekiinnittyvää asennusta ja nopeita laikavaihtoja varten.
8 reiällä Bosch PEX 125:lle, AEG EXE 400:lle, Metabo SXE 125:lle pölynpoistolla.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset metallin, ei-rautametallin, lakan, maalin, puun ja muovin hiontaan.
Epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä, esim. nro 567885/567990 (pölynpoisto mahdollinen). Suurin kehänopeus 40 m/s.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Imureikien lukumäärä | 8 |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Kone | Epäkeskohiomakone |
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 125 mm |
| Levyn ⌀ | 125 mm |
| Raekoko | 400 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567745 |
|---|---|
| EAN | 4002748776656 |