Hiomapaperilaikka paperialustalla (A), reikien määrä 8 + 1 ⌀ 150 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hiomapaperi Starcke 540 FK (F-paperi, raekoko 40–180) tai Starcke 544 C3K (raekoko 240–800, stearaattipinnoitettu), tiheästi siroteltu ja erittäin luja.
Korkea hiontateho erikoiskäsitellyn korundin ansiosta (A).
Laikan taustapuoli on päällystetty veluurilla tarrakiinnitystä ja nopeaa laikanvaihtoa varten.
9 reikää: Festo RO 1E/RO 2E/WET 2E, Makita BO6030, Bosch GX 150 pölynpoistolla.
Käyttötiedot
Yleiskäyttöiset metallin, ei-rautametallin, lakan, maalin, puun ja muovin hiontaan.
Käyttö epäkeskohiomakoneissa tarrakiinnityksellä, esim. nro 567885/567990 (pölynpoisto mahdollinen). Suurin kehänopeus 40 m/s.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Imureikien lukumäärä | 9 |
|---|---|
| Hionta-aineen nimike | A |
| Maksimikehänopeus | 40 m/s |
| Raudan, rikin ja kloorin osuus | < 0,1 % |
| Kone | Epäkeskohiomakone |
| Tuotetyyppi | Hiomapaperilaikka |
| Tuotenimen attribuutti | ⌀ 150 mm |
| Levyn ⌀ | 150 mm |
| Raekoko | 240 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 567755 |
|---|---|
| EAN | 4002748765339 |