Turvakaapelikela
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaapelikela, jossa on ohjattu ulosveto- ja sisäänkelauksen automatiikka, useita lukitusasentoja kierrosta kohti. Erittäin kestävä ja suljettu muovikotelo. Terminen ylikuormitussuoja, tukeva H07RN-F-neopreenikaapeli liitäntöineen.
Helppo seinä- tai kattokiinnitys, 180° kääntöliike.
Käyttötiedot
Parannettu ergonomia työn keventymisen ansiosta sekä parempi järjestys työpaikalla, jolloin lattialla olevista letkuista aiheutuvien onnettomuuksien ja loukkaantumisten riski pienenee.
Huomautus
Jousikäyttöinen letkukela, ks. nro 080066–080079.
Toiminto
IP44: Suojaus roiskevettä vastaan kaikista suunnista sekä suojaus vieraiden esineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ > 1 mm, mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Rakenne
Kaapelikela, jossa ohjattu ulossyöttö- ja automaattinen sisäänkelaus, useita lukitusasentoja kierrosta kohden. Erittäin kestävä ja suljettu muovikotelo. Terminen ylikuormitussuoja, vankka H07RN-F-neopreenikaapeli liitäntöineen.
Helppo seinä- tai kattokiinnitys, 180° kääntyvyys.
Käyttötiedot
Parempi ergonomia keventyneen työn ansiosta sekä parempi järjestys työpisteellä, jolloin on pienempi onnettomuus- ja loukkaantumisriski lattialla olevien letkujen vuoksi.
Huomautus
Jousikäyttöinen letkukela, ks. nro 080066–080079.
Tekniset tiedot
| Kotelon materiaali | Muovi |
|---|---|
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G2,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 W |
| Kaapelin materiaali | Neopreenikumi |
| Kaapelin pituus | 10 m |
| Nimellisjännite | 240 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Leveys | 190 mm |
| Pituus | 406 mm |
| Korkeus | 313 mm |
| Kotelon materiaali | muovi |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08119210S |
|---|---|
| EAN | 7391390467041 |