Kaapelikela, teräslevyä 40n
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hedi®-kaapelikela tarkoittaa laatua ”Made in Germany” ja pitkää käyttöikää. Keloille itse kehitetyt rungot mahdollistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikissa kaapelikeloissa on lämpösuojakatkaisija.
Rakenne
Itsesulkeutuvalla kannella.
Pysyvään ulkokäyttöön. Täyttää DGUV I 203-005:n (aiemmin BGI 600).
Toiminta
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ < 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vettä vastaan.
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun niiden halkaisija on yli 1 mm; työkalut ja johdot on kuitenkin pidettävä etäällä.
Rakenne
Hedi®-kaapelikela tarkoittaa laatua ”Made in Germany” ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot varmistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisen estävä pistoke estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikela ovat varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Kotelon materiaali | teräslevy |
| Energiansyöttö | verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Neopreeni |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 1 (K1) BGI:n mukaisesti |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08110540N |
|---|---|
| EAN | 4003644004744 |