Kaapelikela, muovia 50r
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kaapelikela, pRakenneItsesulkeutuvalla kannella.
Lyhytaikaiseen ulkokäyttöön. Täyttää DGUV I 203-005:n (aiemmin BGI 600).
Toiminta
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (⌀ < 12 mm), kosketusta tulee kuitenkin välttää; ei suojaa vettä vastaan.
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (halkaisija > 1 mm), mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Malli
Hedi®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat laatu "Made in Germany" ja pitkä käyttöikä. Kelojen itse kehitetyt rungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 50R |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H05RR-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Kumi |
| Kaapelin pituus | 50 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08112550R |
|---|---|
| EAN | 4003644013449 |