Kaapelikela, muovia 40b2
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kaapelikela,Rakenne
Itsestään sulkeutuvilla kansilla.
Pysyvään ulkokäyttöön. Täyttää DGUV I 203-005 (aiemmin BGI 600).
PU-panssarikaapeli Plus.
Johdinpoikkipinta 2,5 mm. Kaapeliin asennettu henkilösuoja PRCD-S. Nimellinen laukaisuvirta 30 mA, laukaisuaika ≤ 30 ms.
Toiminta
IP44: suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, joiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Malli
Hedi®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat laatu "Made in Germany" ja pitkä käyttöikä. Kelojen itse kehitetyt rungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 40B2 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07BQ-F |
| Kaapelirakenne | 3G2,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Panssaroitu kaapeli |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08112540B2 |
|---|---|
| EAN | 4003644000579 |