Kaapelikela, muovia 40b
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kaapelikela, pRakennePU-panssaroitu kaapeli Plus.
Itsesulkeutuvalla kannella.
Pysyvään ulkokäyttöön. Täyttää DGUV I 203-005:n (aiemmin BGI 600).
Toiminta
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (⌀ < 12 mm), kosketusta tulee kuitenkin välttää; ei suojaa vettä vastaan.
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan (halkaisija > 1 mm), mutta työkalut ja johdot tulee pitää etäällä.
Malli
Hedi®-kaapelikelojen tunnusmerkkejä ovat laatu "Made in Germany" ja pitkä käyttöikä. Kelojen itse kehitetyt rungot takaavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestokosketin estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikelaat on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 40B |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07BQ-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Panssaroitu kaapeli |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08112540B |
|---|---|
| EAN | 4003644002320 |