Muovinen kaapelikela malleille F, B, PL ja CZ 40n
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Muovinen kaapelikela F-, B-, PL- ja ocMalliItsestään sulkeutuva kansi.
Pysyvä ulkokäyttö. Täyttää DGUV I 203-005 -vaatimukset (aiemmin BGI 600).
Toiminto
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ < 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; ei suojaa vedeltä.
IP44: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista sekä suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, joiden halkaisija on yli 1 mm, mutta työkalut ja johdot on pidettävä loitolla.
Malli
Hedi®-kaapelikela tarkoittaa laatua "Made in Germany" ja pitkää käyttöikää. Itse kehitetyt kelarungot varmistavat optimoidun kaapelin ohjauksen. Integroitu pyörimisenestopistoke estää kelan tahattoman pyörimisen. Kaikki kaapelikela(t) on varustettu lämpösuojakatkaisijalla.
- Ylikuumenemissuoja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kaapelikela |
|---|---|
| Tyyppi | 40 N |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kaapeliluokka | H07RN-F |
| Kaapelirakenne | 3G1,5 |
| Nimellisteho uloskelattuna | 3500 (16 A) W |
| Kaapelin materiaali | Neopreeni |
| Kaapelin pituus | 40 m |
| Verkkojännite | 250 V |
| IP-suojausluokka | IP 44 |
| Iskunkestävä ja roiskevesisuojattu | Luokka 2 (K2) BGI:n mukaan |
| Pistorasioiden määrä | 3 |
| Diagnostiikkajärjestelmä on saatavilla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08112740N |
|---|---|
| EAN | 4003644009350 |