Kimtech™ Science™ -tarkkuuspyyhkeet, annostelulaatikko K K
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Laitteiden, materiaalien ja työympäristöjen tehokas puhdistus on ratkaisevan tärkeää laboratoriolaitteiden tarkkuuden, vakauden ja kestävyyden kannalta.
Kimtech® Science tarjoaa vaativiin tehtäviin suunniteltuja pyyhkeitä, jotka on kehitetty ylläpitämään puhtautta laboratorioissa ja muissa työympäristöissä. Nämä 1-kerroksiset tarkkuuspyyhkeet kevyeseen puhdistukseen soveltuvat esimerkiksi herkän lasin sekä muiden laitteiden ja pintojen puhdistukseen. Objektiivit, objektilasit ja optiset instrumentit puhdistuvat helposti. Pehmeät, valkoiset pyyhkeet on valmistettu 100 % puhtaista kuiduista; ne ovat kemiallisesti neutraaleja, erittäin imukykyisiä ja soveltuvat siksi käytettäväksi liuottimien ja kemikaalien kanssa.
Kannettavan vetolaatikon ansiosta, josta pyyhkeet voidaan ottaa ulos puhtaina ja nopeasti, pyyhkeet soveltuvat myös liikkuvaan puhdistukseen. Soveltuu käyttöön laboratorioissa tuotannossa ja terveydenhuollossa sekä teollisuuden aloilla, kuten optiikassa, lasertekniikassa ja elektroniikassa. Lisäksi ne ovat vähän nukkaavia ja pehmeitä – parhaat edellytykset vaativiin puhdistustehtäviin. Pyyhkeet imevät nesteitä ja pölyä, ja ne on pakattu antistaattisesti suojaamaan nukalta ja staattiselta purkaukselta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Paperipuhdistusliinat |
|---|---|
| Pituus | 208 mm |
| Leveys | 112 mm |
| Repäisypituus | 286 |
| Väri | valkoinen |
| Leveys | 112 mm |
| Pituus | 208 mm |
| Varasto | 1 |
| Sarjan sisältö | 280 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G089245K |
|---|---|
| EAN | 036000055115 |