Akkukäyttöinen LED-työvalo 500 500
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akkukäyttöinen LED-työvalo kapeassa ja vankassa rakenteessa, monipuolisilla käyttömahdollisuuksilla. Kätevä lataustilan valvonta LED-näytön avulla suoraan lampussa.
- Päävalo on himmennettävissä portaittain 10–100 %.
- Integroitu kohdevalotoiminto.
- Joustava käyttö 180° kääntyvän magneettijalan sekä kääntyvän ja taitettavan ripustuskoukun ansiosta.
Latausasema on yhteensopiva GARANT easyFix -järjestelmän kanssa. Helppo lataus, aina käyttövalmis.
Toimitussisältö
Sisältää USB-C-latauskaapelin ja verkkolaitteen.
Huomautus
Asennusta varten GARANT easyFix -reikälevyihin on samalla tilattava peruslevy 955820, koko 2.
Toiminto
IP65: Suojaus vesisuihkua vastaan kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Soveltuu teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Pölytiivis ja roiskevedenpitävä standardin IP 65 mukaisesti.
- Iskunkestävä standardin IK 07 mukaisesti.
Soveltumaton käyttö
- Ei sovellu lasten käytettäväksi.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Älä käytä lamppua, jos kotelo vaurioituu.
- Älä avaa koteloa.
- Älä avaa laturia.
- Älä vaihda valonlähdettä.
Rakenne
Akkukäyttöinen LED-työvalo kapealla ja vankalla rakenteella sekä monipuolisilla käyttömahdollisuuksilla. Käytännöllinen lataustilan valvonta LED-näytöllä suoraan lampussa.
- Päävalo on himmennettävissä portaissa 10–100 %.
- Integroitu kohdevalotoiminto.
- Joustava käyttö 180° kääntyvän magneettijalan sekä taitettavan ja käännettävän ripustuskoukun ansiosta.
Latausasema on yhteensopiva GARANT easyFix -järjestelmän kanssa. Vaivaton lataus, aina käyttövalmis.
Toimitussisältö
Sis. USB-C-latauskaapeli ja verkkolaite.
Huomautus
Asennusta varten GARANT easyFix -reikälevyihin on samalla tilattava pohjalevy 955820, koko 2.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työvalo |
|---|---|
| Paino | 257 g |
| Akkukapasiteetti | 3 Ah |
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Valovirta | 50–500 lm |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään; ei mitään; ei mitään |
| Paloaika | 2–20 h |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaisleveys | 47 mm |
| Kokonaispituus | 230 mm |
| Akun jännite | 3.7 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
| Valaistus | LED-moduuli |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081442500 |
|---|---|
| EAN | 4062406236113 |