LED-taskulamppu paristoilla Musta
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Laadukas, kulutusta kestävä ja vankka anodisoidusta alumiinista valmistettu LED-taskulamppu.
Uusin LED-tekniikka, jossa erinomainen valoteho.
- Vierintäsuoja.
- Kumipäällysteinen painike.
Lamppupää tarkennettavissa.
Useita värejä.
Toiminto
IP54: Suoja roiskuvalta vedeltä kaikista suunnista ja suoja sisäisiä pölykertymiä vastaan (pölysuojattu) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teollisuus- ja yksityiskäyttöön.
- Pöly- ja roiskevesisuojattu IP54:n mukaisesti.
Sopimaton käyttö
- Ei sovellu lasten käytettäväksi.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Avaa kotelo vain sille tarkoitetusta kohdasta paristonvaihdon yhteydessä. Älä avaa koteloa muihin tarkoituksiin.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai suoralle kosketukselle veden kanssa.
- Älä käytä lamppua voimakkaan iskun tai putoamisen jälkeen.
- Älä vaihda valonlähdettä.
- Mukana toimitettuja paristoja ei saa ladata uudelleen.
Rakenne
Laadukas, kulutusta kestävä ja vankka anodisoidusta alumiinista valmistettu LED-taskulamppu.
Uusin LED-tekniikka ja erinomainen valoteho.
- Rullalukitus.
- Kumipäällysteinen painike.
Mukana tarkennettava lamppupää.
Saatavana useissa väreissä.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 54 |
| Valovirta | 250 lm |
| Pään ⌀ | 27 mm |
| Paloaika | 4 h |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 143 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään; ei mitään; ei mitään |
| Valaistus | LED-moduuli |
| Paloaika, vaihe 2 | 12 h |
| Valovirta vaihe 2 | 100 lm |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Voidaan käyttää myös taskulamppuna | Tarkennus |
| Rungon väri | MUSTA |
| Vyökotelo sisältyy toimitukseen | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081437BLACK |
|---|---|
| EAN | 4062406087364 |