LED-Ex-käsivalaisin paristolla Ex7
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Uuden LED Lenser EX -sarjan lamput ovat sekä erittäin pölytiiviitä että vesitiiviitä.
Räjähdyssuojattu taskulamppu, tarkastettu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Rakenne
Taskulamppu, jossa on patentoitu Advanced Focus System -järjestelmä valokeilan tarkentamiseen. Mukava ”Magnetic Switch” helppoon käyttöön käsineillä ja suojavarusteilla.
Toiminto
IP68: Suojattu pitkäaikaista upotusta vastaan veteen (vesitiivis) ja suojattu pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täysin kosketussuojattu.
Rakenne
Uuden LED Lenser EX -sarjan valaisimet ovat sekä erittäin pölytiiviitä että vesitiiviitä.
Räjähdyssuojattu käsivalaisin, testattu voimassa olevan ATEX-direktiivin mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Taskulamppu |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 68 |
| Valovirta | 60–200 lm |
| Pään ⌀ | 41 mm |
| Paloaika | 16–45 h |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Paino | 232 g |
| Energiansyöttö | Paristokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 161 mm |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 3 |
| ATEX-vyöhyke | Vyöhyke 0; Vyöhyke 20; Vyöhyke 0; Vyöhyke 20; Vyöhyke 0; Vyöhyke 20 |
| Valmistajan merkintä | EX7 |
| Akkutyyppi | Micro, AAA |
| Valaistusleveys | 70–120 m |
| Rungon väri | keltainen |
| Instrumentin ominaisuus | soveltuu EX-alueelle |
| Vyökotelo sisältyy toimitukseen | ei |
| Edistynyt tarkennusjärjestelmä (AFS) | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081484EX7 |
|---|---|
| EAN | 4058205001243 |