LED-yleisvalo 360° himmennystoiminnolla CONNECT AREA-10 Area-10
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Scangrip CONNECT -työvalaisimet perustuvat CAS-järjestelmään ja ovat lisäksi yhteensopivia kaikkien johtavien sähkötyökalujen valmistajien 18 V akkujen kanssa.
Akkukäyttöinen, suuren kapasiteetin LED-yleisvalaistus häikäisemättömällä ja tasaisella valovirralla. Valaisimien kestävä ja iskunkestävä muovikotelo sopii erinomaisesti kaikkiin työympäristöihin. Voidaan asentaa SCANGRIP®-jalustaan. CAS 18 V akuille, johtavien sähkötyökalujen valmistajien 18 V akuille tai suoraan liitäntään SCANGRIP®-virtalähteeseen.
- Valonjako valittavissa 360° tai 180°.
- Himmennettävissä viidessä valotehossa.
- BLUETOOTH-valonohjaimella voit sytyttää ja sammuttaa jopa neljä valaisinta ja säätää valovirtaa viidessä vaiheessa kulloisenkin työtehtävän mukaan.
Toimitussisältö
Valaisimet toimitetaan ilman akkua ja laturia.
Huomautus
Sopivat akut, laturit ja verkkolaitteet johdolliseen virransyöttöön löytyvät kohdista 073870–073890 ja 081249.
Toiminto
IP65: Suojaus roiskevedeltä kaikista suunnista ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuojaus.
Rakenne
Scangrip CONNECT -työvalot perustuvat CAS-järjestelmään ja ovat lisäksi yhteensopivia kaikkien johtavien sähkötyökaluvalmistajien 18 V akkujen kanssa.
Akkukäyttöinen LED-yleisvalo suurella kapasiteetilla sekä häikäisemättömällä ja tasaisella valovirralla. Valaisimien kestävä ja iskunkestävä muovikotelo sopii erinomaisesti kaikkiin työympäristöihin. Voidaan asentaa SCANGRIP®-jalustaan. CAS 18 V akuille, johtavien sähkötyökaluvalmistajien 18 V akuille tai suoraan SCANGRIP®-virtalähteeseen.
- Säteilykulma valittavissa 360° tai 180°.
- Himmennettävissä viiteen valotasoon.
- BLUETOOTH-valonohjaimella voit sytyttää ja sammuttaa jopa neljä valaisinta ja sovittaa valovirran viidessä portaassa kulloiseenkin työtehtävään.
Toimitussisältö
Valaisimet toimitetaan ilman akkua ja laturia.
Huomautus
Sopivat akut, laturit ja verkkolaitteet kaapelilla toteutettavaan virransyöttöön löytyvät kohdista 073870–073890 ja 081249.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Yleisvalaistus |
|---|---|
| IP-suojausluokka | IP 65 |
| Valovirta | 1000–10000 lm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Kokonaispituus | 212 mm |
| Akun jännite | 12 V; 18 V; 12 V; 18 V; 12 V; 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Kokonaiskorkeus | 395 mm |
| Kokonaisleveys | 200 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G081235AREA-10 |
|---|---|
| EAN | 5708997006757 |