Konehuonevalaistus Planonlight LED 33 W
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Vallankumouksellinen työtilavalaistus uusimmalla LED-teknologialla. Lähes kaksinkertainen kirkkaus verrattuna nykyisiin valaistusjärjestelmiin, ja samalla huippuluokan ääriviiva- ja kontrastitarkkuus.
Kiitos minimaalisen asennuskorkeuden (28 mm) PLANONLIGHT LED säästää tilaa käytännössä kaikentyyppisissä toimisto- tai työtiloissa.
- Erittäin korkea luminanssi koko pinnalla.
- Erittäin suuri kirkkaus päivänvalolaatuisena, ja silti häikäisemätön ja välkkymätön valo ilman stroboskooppiefektejä.
- Portaaton himmennin (muuntaja ei sisälly toimitukseen). Himmennettävä muuntaja voidaan tilata numerolla 081376.
- Kestää upotuksen (IP68), jopa syövyttäviä emulsioita vastaan (IP69K).
- Mahdollisimman helppo puhdistaa − sileä pinta ja alhaiset pintalämpötilat (enintään 10 °C ympäristön lämpötilan yläpuolella).
- 100 % huoltovapaa.
- UL-standardien mukaisesti sertifioitu − voidaan käyttää maailmanlaajuisesti.
- Käyttäjän helppo jälkiasennus.
- Liitäntä suoraan M12-konepistokkeen kautta tai mukana toimitettavan liitäntäkaapelin kautta
Huomautus
Käyttöjännite 24 V DC − suora kytkentä verkkojännitteeseen (230 V/50 Hz) rikkoo valaisimen!
Kytkentä verkkojännitteeseen muuntajan nro 081375 kautta.
Toiminto
IP69K: Suoja paineella tunkeutuvaa vettä vastaan (painevesitiivis) ja suoja pölyn tunkeutumista vastaan (pölytiivis) sekä täydellinen kosketussuoja.
Rakenne
Vallankumouksellinen työtilavalaistus uusimmalla LED-tekniikalla. Lähes kaksinkertainen valoteho verrattuna olemassa oleviin valaistusjärjestelmiin ja erittäin korkea ääriviiva- ja kontrastintarkkuus.
28 mm:n minimaalisen asennuskorkeuden ansiosta PLANONLIGHT LED säästää tilaa käytännössä kaikentyyppisissä toimistotiloissa tai työhuoneissa.
- Erittäin korkea luminanssi koko pinnalla.
- Erittäin suuri valoteho päivänvalolaatuna, ja silti häikäisemätön ja välkkymätön valo ilman stroboskooppivaikutuksia.
- Portaaton himmennin (muuntaja ei sisälly toimitukseen). Himmennettävä muuntaja tilattavissa nro 081376.
- Kestää upotuksen (IP68), jopa syövyttäviä emulsioita vastaan (IP69K).
- Mahdollisimman helppo puhdistus – sileä pinta ja alhaiset pintalämpötilat (enintään 10 °C ympäristön lämpötilaa korkeampi).
- 100 % huoltovapaa.
- Sertifioitu UL-standardien mukaan – voidaan käyttää maailmanlaajuisesti.
- Käyttäjän helppo jälkiasennus.
- Liitäntä suoraan M12-konepistokkeen kautta tai mukana toimitettavan liitäntäkaapelin kautta
Huomautus
Käyttöjännite 24 V DC – suora liitäntä verkkojännitteeseen (230 V/50 Hz) tuhoaa valaisimen!
Liitäntä verkkojännitteeseen muuntajan nro 081375 kautta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Konevalaistus |
|---|---|
| Paino | 2900 g |
| Valmistajan merkintä | 10293 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Kokonaiskorkeus | 28 mm |
| Kokonaisleveys | 171 mm |
| Kokonaispituus | 421 mm |
| Tehonkulutus | 33 W |
| Nimellisjännite | 230 V |
| IP-suojausluokka | IP 69K |
| Valovirta | 3000 lm |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään |
| Värilämpötila | 6500 K |
| Valaistus | LED-moduuli |
| Säteilyn avauskulma, kiinteä | 120 astetta |
| Lämpötila-alue | -20 - 55 °C |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G08135033 |
|---|---|
| EAN | 2050001688934 |