Vaarallisten aineiden käsittelypaikka High Line 1500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Ilmatekniset testit normin DIN EN 14 175, osa 3 mukaan (mallitestimenettely poistolaitteille, kappale 5.4, pidätyskyvyn kestävyys).
Malli
Lujatekoinen alumiiniputkirunkorakenne. Eloksoidut pinnat kestävät hyvin kemikaaleja.
- Sivuilla lasitus 5 mm ESG (yksilasinen turvalasi).
- Painokytkin poistoilman valvonnan ja häikäisemättömän valaistuksen päälle ja pois päältä kytkemiseen.
- Käyttövalmis kaapelointi, 5 m:n verkkojohto.
- Erittäin tehokas vaarallisten aineiden mittaus sisätiloissa erityisen raitisilmaverhotekniikan ansiosta.
- Tehokkaat poistoilmaputket kestävät kemikaaleja.
- Katossa liitännät (nimelliskoko 250) tilojen omille poistoilmalaitteistoille.
- LED-valaistus (500 luksia työtasolla).
Käyttö
Sopii vaarallisten aineiden parissa tehtäviin täyttö-, puhdistus- ja liimaustöihin.
Vaarallisten aineiden käsittelypaikat ovat turvallisia käyttäjälle, eivätkä aiheuta terveysriskejä. Työtilan ilmaan ei pääse höyryjä, kaasuja tai aerosoleja, joten määräystenmukaisia työskentelypaikan raja-arvoja noudatetaan. Määräystenmukaisessa käytössä sisälle ei pääse muodostumaan räjähdysalttiita höyry- / ilmaseoksia.
Toimituksen sisältö
Jaloteräksiset työtasot ja 2 Schuko-pistorasiaa (230 V) väliaineiden syöttökanavalla.
Ohje
Liitettävä tilan omaan poistoilmalaitteistoon.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työpiste vaarallisten aineiden kanssa |
|---|---|
| Tehokas korkeus | 1100 mm |
| Syvyys | 750 mm |
| Leveys | 1500 mm |
| Paino | 163 kg |
| Korkeus | 1400 mm |
| Poistoilmaventtiilin ⌀ | 250 mm |
| Erotuspaine poistoilmaventtiiliä kohti | 1,4 mbar |
| Tarvittava poistoilmamäärä | 895 m3/h |
| Poistoilmaventtiilien määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9811341500 |
|---|---|
| EAN | 4054923258501 |