Turvakaappi Q-Pegasus tyyppi 90 600 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 14470-1, tyyppihyväksytty (palokammiotestattu), 90 minuutin palonkestävyys (TRGS 510 liitteen 1 korkeimman palosuojaustason mukaisesti).
Malli
Kaapin runko teräspeltiä, integroitu ovien pidätysmekanismi, sisäpuolella kemikaaleja kestävä pinta.
- Hyllytasoja voi kiinnittää 32 mm:n välein.
- Pohjakeräysallas (StawaR).
- Poistoilmaliitäntä (NW 75).
- Sisältää ovien pidätysmekanismin.
- Lukittavissa puoliprofiilisylinterillä, integroitavissa talon lukitusjärjestelmään. Ei yhteensopiva Hoffmann-lukitusjärjestelmän kanssa.
- Lattian epätasaisuudet voidaan tasoittaa neljällä säätöavustimella.
AGT (asynkronisesti kytketty ovien avaus), TSA (ovien automaattinen sulkumekanismi), optinen ja akustinen varoitussignaali kun ovi sulkeutuu automaattisesti.
Pintakäsittely
Kaappirunko antrasiitinharmaa RAL 7016, ovet siniset RAL 5005.
Käyttö
Vaarallisten, syttyvien aineiden asianmukainen säilytys työtiloissa.
Toimituksen sisältö
Kaappi, jossa 3 hyllytasoa, reikälevy ja keräysallas pohjalla, muovipäällysteinen, jalustan peitelevy, 1 huoltovihko.
Ohje
Pätevän henkilön on säännöllisin väliajoin (vuosittain) huollettava turvakaapit asianmukaisesti sekä tarkistettava näiden toimivuus.
Malli
1-ovinen
Tekniset tiedot
| Palonkestävyys | 90 min |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 32 mm |
| Värivalinta | Runko RAL 7016, ovet RAL 7035, 1004, 3020, 5010, 5005, ... |
| Tuotetyyppi | Turvakaappi |
| Tehokas syvyys | 522 mm |
| Sisäleveys | 450 mm |
| Tehokas korkeus | 1647 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 3 |
| Hyllytason kantavuus | 75 kg |
| Keräyskaukalon tilavuus | 22 l |
| Reikälevyisten inserttien määrä | 1 |
| Keräyskaukaloiden määrä | 1 |
| Syvyys | 615 mm |
| Leveys | 599 mm |
| Paino | 315 kg |
| Korkeus | 1953 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G981015600 |
|---|---|
| EAN | 2050001709790 |