Turvakaappi Q-Classic tyyppi 30 1200 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 14470-1, tyyppihyväksytty (palokammiotestattu), kestää tulta 30 minuuttia. (Paloturvallisuusluokitus TRGS 510 palavien nesteiden määräykset, liite 3.)
Malli
Kaapin runko melamiinihartsipinnoitettua, tulenkestävää erikoislevyä, oven etusivut teräspeltiä.
- Hyllytasoja voi kiinnittää 32 mm:n välein.
- Pohjakeräysallas (StawaR).
- Poistoilmaliitäntä (NW 75).
- Lukittavissa puoliprofiilisylinterillä, integroitavissa talon lukitusjärjestelmään. Ei yhteensopiva Hoffmann-lukitusjärjestelmän kanssa.
Pummpukärryjalustalla
Pintakäsittely
Kaappirunko antrasiitinharmaa RAL 7016, ovet siniset RAL 5005.
Käyttö
Pienten vaarallisten ainemäärien säilytys työtiloissa.
Toimituksen sisältö
Kaappi, jossa 3 hyllytasoa, reikälevy ja keräysallas pohjalla, muovipäällysteinen, 1 huoltovihko.
Ohje
Pätevän henkilön on säännöllisin väliajoin (vuosittain) huollettava turvakaapit asianmukaisesti sekä tarkistettava näiden toimivuus.
Malli
2-ovinen
Tekniset tiedot
| Palonkestävyys | 30 min |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 32 mm |
| Värivalinta | Runko RAL 7016, ovet RAL 7035, 1004, 3020, 5010, 5005, ... |
| Tuotetyyppi | Turvakaappi |
| Tehokas syvyys | 519 mm |
| Sisäleveys | 1050 mm |
| Tehokas korkeus | 1626 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 3 |
| Hyllytason kantavuus | 75 kg |
| Keräyskaukalon tilavuus | 33 l |
| Reikälevyisten inserttien määrä | 1 |
| Keräyskaukaloiden määrä | 1 |
| Syvyys | 620 mm |
| Leveys | 1164 mm |
| Paino | 272 kg |
| Korkeus | 1947 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9810351200 |
|---|---|
| EAN | 4054923086739 |