Iso jäteastia, vihreä 240
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN 840-1, 5 ja 6.
Rakenne
Suuri muovinen jäteastia, jossa on katkaistun kartion muoto. Vakaat vahvikeflänssit yläreunoissa. Kansi, jossa on kondenssiveden poistoura ympäriinsä. Kannen kahvat ovat helppokäyttöisiä ja sijoitettu vinosti. 4 saranaa (koko 80: 2 saranaa), joissa on varmistetut saranapultit. Vahvistettu pohja patentoidulla akselirakenteella. Tukeva ulkoinen runko vahvistetulla, kestävällä pyöräakselilla ja kevyesti rullaavilla pyörillä. Kansi on toteutettu melueristetyllä kannenavauksella ja täyttää meludirektiivin 2000/14/EU mukaiset vaatimukset.
Rakenne
Parempi astian vakaus erityisen pohjarakenteen ansiosta, jossa on läpi kulkeva aaltokontuuri.
Standardi
DIN EN 840-1, 5 ja 6.
Rakenne
Muovinen iso jäteastia, muodoltaan katkaistu kartio. Yläreunoissa tukevat vahvikeripat. Kannessa kondenssiveden poistokouru ympäriinsä. Kannen kahvat ovat helppokäyttöiset ja viistoon sijoitetut. 4 saranaa (koko 80: 2 saranaa), joissa varmistetut saranatap pultit. Vahvistettu pohja patentoidulla akselirakenteella. Tukeva ulkoinen alusta, jossa vahvistettu, vankka pyöräakseli ja kevyesti rullaavat pyörät. Kansi on varustettu melueristetyllä kannen avauksella ja täyttää melumääräykset direktiivin 2000/14/EU mukaisesti.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Suuri jäteastia |
|---|---|
| Väri | vihreä |
| Syvyys | 740 mm |
| Leveys | 585 mm |
| Paino | 14,9 kg |
| Korkeus | 1100 mm |
| Hyötykuorma yksikkösi mukaan | 96 kg |
| Nimellistilavuus | 240 l |
| Tilavuustoleranssi | -5 / +15 l |
| ⌀ pyörä | 200 mm |
| Väri | vihreä |
| Valmistajan merkintä | Pro Wave -säiliö |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G987802240 |
|---|---|
| EAN | 4052941164231 |