Akkujen säilytyskaappi CORE STORE STO
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 14470-1 ja DIN EN 1363-1
Malli
Kaapin runko teräspeltiä, jatkuva itsesuljenta öljyvaimennetulla ovensulkimella, 3-kertainen ovikiinnitys.
- Lukittavissa profiilisylinterillä (lukitusjärjestelmään soveltuva), sulkemistilan näyttö (punainen/vihreä). Ei yhteensopiva Hoffmann-lukitusjärjestelmän kanssa.
- Integroitu kuljetusjalusta yrityksen sisällä tehtävään kuljetukseen.
- Integroidut säätöjalat lattian epätasaisuuksien tasoittamiseen.
- 90 minuutin paljosuojaus ulkoa sisälle (tyyppi 90 / tyyppitarkastettu standardin EN 14470-1 mukaisesti) ja yli 90 minuuttia kestävä palonkestävyys palorasituksessa sisältä ulos.
- Turvapistoke helppoon erottamiseen sähköverkosta.
Akkujen säilytyskaappi litiumioniparistojen turvalliseen, passiiviseen säilytykseen. Pistokkeella sähköverkkoon liittämistä varten.
Pintakäsittely
Kaappirunko antrasiitinharmaa RAL 7016, ovet katkeronsiniset RAL 5010 jauhemaalattu.
Toimituksen sisältö
Kaappi, jossa on 3 reikälevyhyllyä, 1 pohja-allas jauhemaalattua teräslevyä.
Ohje
Pätevän henkilön on säännöllisin väliajoin (vuosittain)
huollettava akkujen säilytys- ja latauskaapit asianmukaisesti sekä tarkistettava niiden toimivuus. Suosittelemme asentamaan turvakaapit maan tasalle, jotta niiden evakuointi on helppoa.
Tekniset tiedot
| Palonkestävyys | 90 min |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 32 mm |
| Tuotetyyppi | Turvakaappi |
| Tehokas syvyys | 522 mm |
| Sisäleveys | 1050 mm |
| Tehokas korkeus | 1647 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 3 |
| Keräyskaukalon tilavuus | 33 l |
| Keräyskaukaloiden määrä | 1 |
| Syvyys | 615 mm |
| Leveys | 1193 mm |
| Paino | 472 kg |
| Korkeus | 1953 mm |
| Sisäinen sisäänajomitta, korkeus | 90 mm |
| Sisäinen sisäänajomitta, leveys | 1120 mm |
| Suurin kuormitus | 600 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G981115STO |
|---|---|
| EAN | 4054923234406 |