Vario-työpöytä, jossa laatikosto 16G, korkeus 850 mm, Eluplan-levy tumma
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta. Jalkaosat 50 mm leveät poikittaistuennalla. Jaloissa muoviset liukutassut, jotka ovat hellävaraiset lattialle. Mukana 1 pari liitoslevyjä lisäjäykkyyttä varten. Laatikostokotelo 16G, keskussulku sylinterilukon ansiosta.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg:n kantavuudella.
Maalaus
Runko, jalkaosat ja laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Ulosvedettävän laatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
2 × jalkaosaa, 1 × pari liitoslevyjä, kotelo laatikostolla, työtaso.
Erikoisvarusteet
Täydentäviä lisävarusteita, esim. manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne., löytyy GridLine-yksittäiskomponenteista ryhmässä 92.
Huomautus
Hyllyjärjestelmät toimitetaan kokoamattomina, mikä alentaa rahtikustannuksia. Toimitus ei sisällä asennusta.<Varustelu taulukkokäyttö
Laatikon etukorkeus mm: 75, 150
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käytä työpöytää vain, jos se on teknisesti moitteettomassa kunnossa. Korjaa välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Asenna komponentit vain niihin reikiin, jotka on tarkoitettu kyseiseen tarkoitukseen.
- Muutokset ja uudelleenrakentaminen sallitaan vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Käytä vain kuivassa ympäristössä.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja tasohyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta. Jalkapäädyt 50 mm leveät poikittaistuennalla. Jaloissa muoviset liukutuet, jotka suojaavat lattiaa. Mukana 1 pari liitoslevyjä lisäjäykkyyttä varten. Laatikostokotelo 16G keskuslukituksella sylinterilukon ansiosta.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla ja 75 kg kantavuudella.
Maalaus
Runko, jalkapäädyt ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikon runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Toimitussisältö
2 × jalkapääty, 1 × pari liitoslevyjä, kotelo laatikostolla, työtaso.
Lisävarusteet
Täydentäviä lisävarusteita, kuten manuaalinen korkeudensäätö, pyörät, sivuverhous jne., on saatavana GridLine-yksittäiskomponenteissa ryhmässä 92.
Huomautus
Hyllystöt toimitetaan kokoamattomina, mikä alentaa rahtikustannuksia. Toimitus ilman asennusta.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpenkki |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 12×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | vario |
| Paino | 82 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 300 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 500 mm |
| Laatikoiden määrä | 2 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 12 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 20 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 12×20 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 400 kg |
| Laatikoston tehokas korkeus | 225 mm |
| Laatikoston leveys | 400 mm |
| Laatikoston korkeus | 300 mm |
| Laatikostokaapin syvyys | 650 mm |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 922047 |
|---|---|
| EAN | 4062406083465 |