Työpöytä, 4 laatikkoa ja 2 ovea, 2000 mm 2000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Työtaso, 40 mm paksu, muodonmuutoksia kestävä Multiplex-pyökkiä, kirkkaalla UV-lakalla.
- Runko hitsatusta teräslevystä.
- Teräslevystä valmistetut laatikot, joissa kevyesti rullaavat Delrin-pyörät.
- Teräslevyovet muovikaukalolla, 180° avautumiskulmalla ja itse sulkeutuvilla oven saranoilla.
- Keskitetty sylinterilukko, 2 avainta.
Maalaus
Runkoväri RAL 7035 vaaleanharmaa, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu, galvanoiduilla hyllyillä ja laskutasolevyillä.
Erikoisvarusteet
Sopiva hylly, ks. nro 929581.
Huomautus
Useampia mahdollisia etuosia: vaaleanharmaa RAL 7035, signaalinsininen RAL 5005. Erikoismaalauksia ei voida toimittaa.
Varustelu taulukkokäyttö
Laatikon etulevyn korkeus (keskellä) mm: 180, 180, 180
Laatikon etulevyn korkeus (oikealla) mm: 180
Oven korkeus (vasemmalla) mm: 540
Oven korkeus (oikealla) mm: 360
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käytä työpöytää vain, jos se on teknisesti moitteettomassa kunnossa. Korjaa välittömästi viat, jotka voivat vaarantaa turvallisuuden.
- Asenna komponentit vain niihin reikiin, jotka on tarkoitettu kyseiseen tarkoitukseen.
- Saa muuttaa ja muuntaa vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Käytä vain kuivassa ympäristössä.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle tai lialle.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpöytää, työtasoa, laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
- Työtaso, 40 mm paksu, muodonmuutokseton Multiplex-pyökki, kirkkaalla UV-lakalla.
- Runko hitsattua teräslevyä.
- Teräslevylaatikot, joissa kevyesti liikkuvat Delrin-rullat.
- Teräslevyovet muovikaukalolla, 180° avautumiskulma ja itsesulkeutuvat oven saranat.
- Keskitetty sylinterilukko, 2 avainta.
Maalaus
Runko RAL 7035 vaaleanharmaa, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu, sinkityillä hyllyillä ja laskutasoilla.
Erikoistarvikkeet
Sopiva hylly, ks. nro 929581.
Huomautus
Useampia mahdollisia etuosia: vaaleanharmaa RAL 7035, signaalinsininen RAL 5005. Erikoismaalauksia ei toimiteta.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 40 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 900 kg |
| Korkeuden tasaus | 20 mm |
| Värivalinta | RAL 7035, RAL 7016, RAL 5005 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 90 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 100 kg |
| Materiaalin paksuus | 1,5 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Työtason materiaali | Koivu-multiplex |
| Työtaso (paksuus) | 40 mm |
| Työtason pituus | 2000 mm |
| Työtason yläpinta | Lakattu värittömällä lakalla. |
| Työtaso (syvyys) | 700 mm |
| Paino | 122 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 490 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 520 mm |
| Laatikoiden määrä | 4 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 900 kg |
| Rungon syvyys | 630 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 100 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 90 % |
| Oven korkeus (oikea) | 360 mm |
| Työpöydän keskuslukitus | kyllä |
| Sarjatyöpöytä | ei – liian suuri tason ylitys |
| Oven korkeus (vasen) | 540 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9295702000 |
|---|---|
| EAN | 4062406130060 |