Työkalukaappi, täydellinen laatikoilla 75 kg 20×24G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Täysin varusteltu työkalukaappi koossa 24×28G, ulosvedettävillä laatikoilla 20×24G. Keskuslukitus tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla. Ulosvedettävät laatikot lävistetyillä rei’illä 25 mm jaolla (kun laatikon etukorkeus 75 mm ja suurempi). Yksittäisulosvedon varmistus tekee mahdottomaksi useiden laatikoiden avaamisen samanaikaisesti.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikon etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Kaappia nostettaessa ja kuljetettaessa ulosvedettävät laatikot on kiinnitettävä riittävästi kaappiin.
Varustus
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus mm: 75, 75, 100, 100, 150, 200
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden ja hyllytasoiden päällä.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
Rakenne
Täysin varusteltu työkalukaappi 24×28G, ulosvedettävillä laatikoilla 20×24G. Keskuslukittava nastasylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaalikiskoilla. Ulosvedettävissä laatikoissa lävistetyt reiät 25 mm jaolla (laatikon etukorkeudella 75 mm ja suuremmilla). Yhden laatikon ulosvedon varmistus tekee useiden laatikoiden samanaikaisen avaamisen mahdottomaksi.
Maalipinta
Runko ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etulevyt antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Kaappia nostettaessa ja kuljetettaessa ulosvedettävät laatikot on kiinnitettävä riittävästi runkoon.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkalukaappi |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7016, 5012, 5005 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×24G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Syvyys | 700 mm |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Paino | 105 kg |
| Tehokas korkeus | 700 mm |
| Rullattava | ei |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 600 mm |
| Ovet | kyllä |
| Laatikoiden määrä | 6 |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 24 |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×24 |
| Laatikoiden etulevyn korkeus | 75 mm; 75 mm; 100 mm; 100 mm; 150 mm; 200 mm |
| #N/A | 700 mm |
| Ovien määrä | 0 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Ulosvedettävien hyllyjen lukumäärä | 0 |
| Älä avaa suojusta | ei |
| Alarakenne korkeussäädettävän työpisteen alle | ei |
| Asennus työpenkkiin | Kupu lattialla seisten |
| Sopii laatikoille, joiden tehokas leveys | 500 mm |
| Sopii ulosvedettäville laatikoille, joiden tehokas leveys on g | 20 |
| Sopii ulosvedettäviin laatikoihin, joiden tehokas syvyys on g | 24 |
| Sopii laatikoihin, joiden efektiivinen syvyys on | 600 mm |
| Korkeus | 800 mm |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 931005 |
|---|---|
| EAN | 4062406062415 |