Tietokonekotelo 16G 500 mm 500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kotelo 16G tukevalla teräsrakenteella, jossa on puhallinmoottori sekä kiinteästi asennettu kaksiosainen jakorasia, jossa on virtakytkin ja hienosulake. 3-napainen liitäntäkaapeli (3 m) teollisuuspistokkeella. Ilmansyöttö kotelossa olevan puhaltimen kautta. Lukittavissa tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Tietokoneen optimaaliseen sijoittamiseen työpisteessä. Suojaa lialta ja vaurioilta. Estää asiattoman käytön.
Huomautus
Ensimmäinen liitäntä sekä johtojen liittimien tai pistorasioiden kytkentä saa suorittaa vain valtuutettu sähköasentaja!Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Koko 500 sekä 800–900 asennukseen GridLine vario -työpöytään.
- Koko 600 ja 700 asennukseen GridLine Ready to go -työpöytään.
- Pistorasia 250 V tyyppi F sähkölaitteiden liittämiseen.
- Asenna ainoastaan sille tarkoitettuihin reikiin.
- Kokoon 500 asti asennus yhdessä jalkaosan kanssa.
- Koosta 800 alkaen laatikosto korvaa jalkaosan. Valitse korkeus niin, että se vastaa vastakkaisella puolella olevaa jalkaosaa tai laatikostoa.
- Huomioi enimmäiskuormitukset.
- 927325: Pikaliitin, jossa 3/8 tuuman liitäntäkierre kompressoriin liittämistä varten.
- 927327: Integroitu jatkojohto pistorasialla.
- 927328: Integroitu paineilmaletku enintään 10 bar, jossa 3/8 tuuman ulostulo- ja liitäntäkierre.
- 927329: Integroitu jatkojohto pistorasialla ja paineilmaletku enintään 10 bar, jossa 3/8 tuuman ulostulo- ja liitäntäkierre.
- 927335: Puhallinmoottorilla ja jakopistorasialla tietokoneen sijoittamista varten.
Sopimaton käyttö
- Kaapelia ja letkua ei saa taittaa eikä asettaa litteänä lattialle. Vältä lenkkejä.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä avaa kaapeli- ja letkukelan koteloa.
- Ei saa käyttää ulkona tai tiloissa, joissa on korkea ilmankosteus.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
Malli
Kestävä teräsrakenteinen 16G-kotelo, jossa puhallinmoottori sekä kiinteästi asennettu kaksiosainen pistorasiayksikkö, jossa on virtakytkin ja hienosulake. 3-napainen liitäntäkaapeli (3 m) teollisuuspistokkeella. Ilmansyöttö kotelossa olevan puhaltimen kautta. Lukittavissa tappisylinterilukolla.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Tietokoneen optimaaliseen sijoittamiseen työpisteessä. Suojaa lialta ja vaurioilta. Estää asiattoman käytön.
Huomautus
Ensimmäisen liitännän sekä johtojen liittimien tai pistorasioiden kytkennän saa suorittaa vain valtuutettu sähköasentaja!
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tietokonekotelo |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Syvyys | 650 mm |
| Syvyys | 650 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 19.7 kg |
| Tehokas korkeus | 425 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Korkeus | 500 mm |
| Oven avautumiskulma | 180 astetta |
| Liitäntätyyppi, tulo | GST-liitäntäjärjestelmä |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Syvyys | 650 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 19.7 kg |
| Sisäleveys | 350 mm |
| Tehokas korkeus | 425 mm |
| Korkeus | 500 mm |
| Tehollinen leveys | 350 mm |
| Tehokas syvyys | 600 mm |
| Pistorasioiden määrä, tyyppi f | 2 |
| Tehokas syvyys | 600 mm |
| Virtakytkin | kyllä |
| Virtakytkimien lukumäärä | 1 |
| Liitäntäkaapelin pituus | 3 m |
| Tuulettimien määrä | 1 |
| Haaroituspistorasialla | kyllä |
| Jalustan suojus (ylhäältä avoin) | kyllä |
| Haarapistorasioiden määrä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G927335500 |
|---|---|
| EAN | 4062406124564 |