Vario-työpöytä siirrettävä, korkeus 850 mm, bambulevy 20×20G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työpenkki vankkaa teräsrakennetta, hyllytason syvyys 300 mm. Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, ⌀ 125 mm, kulutuspinnalla kuvioton polyuretaanipinnoite, minimaalinen vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvissä pyörissä lukitus pyörälle ja kääntökehälle.
Maalaus
Runko, tukijalat ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikostojen etulevyt antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.Toimitussisältö
2 kpl tukijalkoja pyörillä, 2 paria kulmalevyjä, hyllytaso, työtaso.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Saa muuttaa ja muuntaa vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpenkkiä kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Säilytyshylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpenkin päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka kallistuvat ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista kaappia vedelle, sateelle ja lialle.
- Älä käytä työpenkkiä alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä ylikuormita työpenkkiä, työtasoa, ulosvedettäviä laatikoita ja säilytyshyllyä.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Työpöytä vankkaa teräsrakennetta, hyllytaso syvyys 300 mm. Kummallakin puolella 2 kuulalaakeroitua kiinteää ja kääntyvää pyörää, ⌀ 125 mm, kulutuspinnassa kuvioton polyuretaanipinnoite, minimaalinen vierintävastus, hiljainen käynti ja lankasuoja. Kääntyvissä pyörissä lukitus pyörälle ja kääntökehälle.
Maalipinta
Runko, tukijalat ja laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattuja. Laatikkorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | liikuteltava työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukituslieriö |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tuotenimen attribuutti | 20×20G |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
| Työtason materiaali | Bambu |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1000 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Sarja | vario; vario |
| Paino | 45.3 kg |
| Laatikoiden määrä | 0 |
| Korkeus | 850 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Kiinteiden pyörien lukumäärä ilman jarrua | 2 |
| Pyörän materiaali | Polyuretaani |
| Liukukahva | ei |
| Pyörän-⌀ kääntyvä pyörä | 125 mm |
| Pyörä-⌀ kiinteä pyörä | 125 mm |
| Puskuri | ei |
| Upotettava | ei |
| Pyöräalustan enimmäiskantavuus | 250 kg |
| Comfortclose | ei |
| Jarrullisten kääntyvien pyörien lukumäärä | 2 |
| Juoksupinta ilman kuviota | kyllä |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Työpöydän korkeus | 850 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 923501 |
|---|---|
| EAN | 4062406118297 |