Teleskooppikorjaamovaunu 3 3
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Teleskooppikorjaamovaunussa on tukeva, alasvedetty teräslevyrakenne, tilava pohjakaukalo, kaksi integroitua lokeroa sekä kansi, jossa on suojareuna ympäriinsä, ja X-ABS-alusta.
Kaksi teleskooppiputkea, joissa on integroidut kaasujouset (kummassakin 20 kg jousivoimaa) helpottavat vaunun avaamista ja sulkemista. Suljettaessa teleskooppiputket liukuvat sisäkkäin, joten suljetussa tilassa ei ole ulkonevia osia. Mukana kääntyvä veto- ja työntökahva.
Keskuslukitus sylinterilukolla. Kuulalaakeroidut pyörät (2 kääntyvää pyörää jarrulla, 2 kiinteää pyörää).
Maalaus
Jauhemaalattu kahdella värillä, hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sisältää jakomateriaalin. 6 jakajaa 365 mm, 1 jakaja 435 mm, 1 jakaja pohjakaukalolle.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Käytettäväksi liikkuvaan työskentelyyn kohteessa.
- Teolliseen ja yksityiskäyttöön.
- Säilytyslokero työkalujen säilyttämiseen.
- Tukihylly työkappaleiden ja työkalujen säilyttämiseen.
- Saa muuttaa ja muuntaa vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu korjaamovaunun päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä altista korjaamovaunua iskuille.
Rakenne
Teleskooppikorjaamovaunussa on vakaa alasvedetty teräslevyrakenne, tilava pohjakaukalo, kaksi integroitua lokeroa sekä kansi, jossa on suojareuna ympäriinsä, ja X-ABS-alusta.
Kaksi teleskooppiputkea integroiduilla kaasujousilla (kummassakin 20 kg jousivoimaa) helpottavat vaunun avaamista ja sulkemista. Suljettaessa teleskooppiputket liukuvat sisäkkäin, joten suljetussa tilassa ei ole ulkonevia osia. Kääntyvä veto- ja työntökahva.
Keskuslukitus sylinterilukolla. Kuulalaakeroidut pyörät (2 kääntyvää pyörää jarrulla, 2 kiinteää pyörää).
Maalaus
Jauhemaalattu kahdella värillä: hopea yhdistettynä antrasiittiin RAL 7016.
Toimitussisältö
Sis. jakotarvikkeet. 6 jakajaa 365 mm, 1 jakaja 435 mm, 1 jakaja pohjakaukalolle.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Verstaskärry |
|---|---|
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Syvyys | 365 mm |
| Leveys | 670 mm |
| Paino | 24.4 kg |
| Rullattava | kyllä |
| Korkeus (avoin) | 935 mm |
| Laskuhyllyn tehokas leveys | 435 mm |
| Säilytyslokeron tehokas syvyys | 330 mm |
| Kantavuus per kansi/varastolokero | 20 kg |
| Kantavuus, pohjakaukalo | 40 kg |
| Korkeus suljettuna | 520 mm |
| Kaukalojen lukumäärä | 3 |
| Konfiguraattoriin liittyvä | ei |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9145003 |
|---|---|
| EAN | 4045197892058 |