Työkalukaapin runko ulosvetolaatikoille 36×24G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Ulosvedettäville laatikoille nro 931353, 931354, 931355, 931356.
Rakenne
Työkalukaapin runko koossa 40×28G, sopii ulosvedettäville laatikoille 36×24G. Laatikoiden asennukseen 25 mm:n jaolla. Laatikostokaappi keskitetysti lukittava tappisylinterilukolla.
Maalaus
Vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu.
Huomautus
Huolehdi varustettaessa työkalukaapin runkoa ulosvedettävillä laatikoilla, että yksittäisten laatikoiden etukorkeuksien summa on yhtä suuri kuin kaapin hyötykorkeus.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
Sopii
Ulosvetolaatikot nro 931353, 931354, 931355, 931356.
Rakenne
Työkalukaapin runko koossa 40×28G, sopii ulosvetolaatikoille 36×24G. Laatikot asennettavissa 25 mm:n jaolla. Laatikostokaappi keskuslukittava tappisylinterilukolla.
Maalipinta
Vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Huomautus
Varustaessasi työkalukaapin runkoa ulosvetolaatikoilla varmista, että yksittäisten laatikoiden etukorkeuksien summa on sama kuin kaapin käytettävissä oleva korkeus.
Tekniset tiedot
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7016, 5012, 5005 |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetosalpa |
| Tuotetyyppi | Työkalukaapin runko |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×24G |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Tehokas korkeus | 700 mm |
| Rullattava | ei |
| Ovet | ei |
| Laatikoiden määrä | 0 |
| #N/A | 700 mm |
| Ovien määrä | 0 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Ulosvedettävien hyllyjen lukumäärä | 0 |
| Älä avaa suojusta | ei |
| Alarakenne korkeussäädettävän työpisteen alle | ei |
| Asennus työpenkkiin | Kansi lattialla pystyasennossa |
| Sopii laatikoille, joiden tehokas leveys | 900 mm |
| Sopii ulosvedettäville laatikoille, joiden tehokas leveys on g | 36 |
| Sopii ulosvedettäviin laatikoihin, joiden tehokas syvyys on g | 24 |
| Sopii laatikoihin, joiden efektiivinen syvyys on | 600 mm |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 45 kg |
| Korkeus | 800 mm |
| Maksimikantavuus | 4000 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 931335 |
|---|---|
| EAN | 4062406063702 |