Pyörivä ESD-työtuoli, Supertec, pyörillä, matala ESD
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Sähköä johtava DIN 61340-5-1 mukaan.
Malli
istuimessa ja selkänojassa sähköä johtava ESD-Supertec. Supertec-pehmuste on mukava, pehmeä, hengittävä ja erittäin kestävä, viillonkestävä, helppo puhdistaa ja luistamaton. Mikropanssaroinnin ansiosta siinä yhdistyvät kankaan ja rakennesolumuovin edut. Mukavuuspehmuste, ergonominen selkänoja ja vaakasuuntainen tikkaus, kätevät työntökahvat. Ergonomiapaketti: synkronitekniikka ja painon säätö. Selkänoja, jossa sähköä johtava muovikuori ja työntökahvat. Kauttaaltaan sähköä johtava yhteys tyynystä ESD-rulliin/-suojatulppiin.
Painon säätö 45–120 kg.
Ohje
Toimitetaan osina edullisemman rahdin vuoksi. Toimitukseen ei sisälly asennusta.
Tekniset tiedot
| Korkeudensäätöalue | 450 - 630 mm |
|---|---|
| Sarja | Work-Tec Ergo |
| Istuinsyvyys | 470 mm |
| Istuimen leveys | 460 mm |
| Selkänojan korkeus | 580 mm |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Toteutus | pyörillä |
| Upotussyvyyden säätöalue | 60 mm |
| Istuinkallistuksen säätö asteina | 6° |
| Selkänojan korkeudensäätöalue | 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972676ESD |
|---|---|
| EAN | 4016849943985 |