LED-pöytävalaisin 1 1
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Energiatehokas LED-pöytävalaisin eloksoidulla alumiinirungolla ja umbranharmaalla muovisella valaisinpäällä. Portaaton himmennys valaisinpään ohjauspainikkeella. Tukeva alumiinijalusta. Elektroninen kytkentämuuntaja; voidaan liittää CEE-verkkoadapterilla (saksalainen pistoke, tyyppi F) tai USB-A:lla.
Värilämpötila neutraalinvalkoinen 4 000 K.
Valaisimessa on integroidut LEDit.
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja. Käyttöyksikön voi vaihtaa loppukäyttäjä.
Käyttöikä: > 50 000 tuntia.
Liitäntäarvot: 5 V (USB-A), 100–240 V AC (CEE-verkkoadapteri).
Toiminto
IP20: Suoja vierasesineiden tunkeutumista vastaan, kun ⌀ < 12 mm, mutta kosketusta tulee välttää; lisäksi ei suojaa vedeltä.
Rakenne
Energiatehokas LED-pöytävalaisin, jossa on eloksoitu alumiinirunko ja muovinen lampun pää umbranharmaana. Portaattomasti himmennettävissä lampun päässä olevalla käyttöpainikkeella. Tukeva alumiinijalusta. Elektronisella pistomuuntajalla; liitäntä CEE-verkkoadapterin (saksalainen pistoke, tyyppi F) tai USB-A:n kautta.
Värilämpötila neutraalinvalkoinen 4 000 K.
Valaisimessa on integroidut LEDit.
Valonlähteen voi vaihtaa valmistaja. Ohjainlaitteen voi vaihtaa loppukäyttäjä.
Käyttöikä: > 50 000 tuntia.
Liitäntäarvot: 5 V (USB-A), 100–240 V AC (CEE-verkkoadapteri).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Pöytälamppu / työpistevalaisin |
|---|---|
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tukijalan syvyys | 141 mm |
| Tukijalan leveys | 230 mm |
| Valon väri | neutraalinvalkoinen |
| Kiinnitystyyppi | Jalustajalka |
| Virtakytkin | kyllä |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| LEDien lukumäärä | 12 |
| Valonlähde vaihdettavissa | kyllä |
| Värilämpötila | 4000 K |
| Tehonkulutus | 4 W |
| Kantovarren ulottuvuus | 588 mm |
| Ex-suojattu | ei |
| Kokonaiskorkeus | 670 mm |
| IP-suojausluokka | IP 20 |
| ATEX-vyöhyke | ei mitään |
| Valaistus | LED |
| Himmennettävä valaistus | portaaton |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9742721 |
|---|---|
| EAN | 4013330127282 |