ESD-työkalukaappi, täydellinen laatikoilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Työkalukaappi ESD-johtava, standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti. Täysin varusteltu työkalukaappi koossa 24×28G, ulosvedettävillä laatikoilla 20×24G. Keskuslukitus tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla. Ulosvedettävät laatikot, joissa on rei’itetyt aukot 25 mm jaolla (laatikon etukorkeus 75 mm ja suurempi). Yksittäisulosvedon varmistus estää usean laatikon avaamisen samanaikaisesti.
Sis. ESD-maadoituskaapelin.
Maalipinta
Runko ja ulosvedettävät laatikot vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
- Nostossa ja kuljetuksessa laatikot on kiinnitettävä tukevasti runkoon.
- Kaikki muoviosat (esim. suojukset) ja kahvat eivät ole ESD-johtavia. <Varustus (taulukkokäyttö)
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasoiden päällä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Nostossa ja kuljetuksessa laatikot on kiinnitettävä kunnolla runkoon.
- Kaikki muoviosat (esim. suojukset) ja kahvat eivät ole ESD-johtavia.
Ulosvedettävän laatikon etukorkeus mm: 50, 50, 75, 75, 100, 150, 200
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
Sopimaton käyttö
Rakenne
Työkalukaappi ESD-johtava, standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti. Täysin varustettu työkalukaappi 24×28G, ulosvetolaatikoilla 20×24G. Keskuslukitus tappisylinterilukolla.
Täysin ulosvedettävät laatikot differentiaaliulosvedolla. Ulosvetolaatikot, joissa lävistetyt reiät 25 mm:n jaolla (laatikoiden etukorkeus 75 mm ja suuremmat). Yksittäisulosvedon lukitus estää useiden laatikoiden avaamisen samanaikaisesti.
Sis. ESD-maadoituskaapelin.
Maalaus
Runko ja ulosvetolaatikot vaaleanharmaa, RAL 7035 -sävyinen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työkalukaappi |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | 20×24G |
| Materiaalin paksuus | 1.2 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 50 kg |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Syvyys | 700 mm |
| Tehokas korkeus | 700 mm |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 600 mm |
| Korkeus | 800 mm |
| Laatikoiden tehokas pinta-ala g:ssä | 20×24 |
| Laatikoiden tehokas leveys | 500 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 600 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 20 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 24 |
| Paino | 113 kg |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 50 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 972420 |
|---|---|
| EAN | 4062406166847 |