Teleskooppitikkaat 13
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN EN 131.
Malli
Alumiininen teleskooppitikkaat, joissa on vakaat kolmionmuotoiset putkipalkit, kulutusta kestävä anodisoitu pinta. 80 mm syvät uritetut askelmat ja 2 nousupuolaa (50 mm). Erittäin luja liitos askelman/puolan ja sivuprofiilin välillä. Askelma-/puolaväli 300 mm. Suurin sallittu kuormitus 150 kg. Mukava korkeudensäätö intuitiivisen teleskooppitoiminnon avulla. Kun tikkaat on työnnetty kokoon, se mahtuu kaikkiin tavaratiloihin.
Malli
Sisältää taitettavan poikittaistuen (toimitetaan irrallisena).
Normi
DIN EN 131.
Rakenne
Alumiiniset teleskooppitikkaat tukevilla kolmionmuotoisilla putkipalkeilla, kulutusta kestävästi anodisoitu. 80 mm syvät uritetut askelmat ja 2 nousutappia (50 mm). Erittäin luja liitos askelman/tapin ja sivuprofiilin välillä. Askela-/tappiväli 300 mm. Suurin sallittu kuorma 150 kg. Mukava korkeudensäätö intuitiivisen teleskooppitoiminnon avulla. Kokoon työnnettynä tikkaat mahtuvat kaikkiin tavaratiloihin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Tikkaat |
|---|---|
| Kantavuus (pylvästekniikka) | 150 kg |
| Usp1 | Mahdollinen askelten määrä 9, 13 |
| Usp2 | Teleskooppitoiminnolla |
| Materiaali | alumiini |
| Paino | 17.6 kg |
| Leveys | 565 mm |
| Askelpinnan-/porrassyvyys | 85 mm |
| Työkorkeus n. | 4.9 m |
| Portaan toteutus | askelma 2 |
| Askelten määrä | 13 |
| Poikkipalkin leveys | 0.89 m |
| Askelpituus ulosajettu | 4.1 m |
| Kantavuus (pylvästekniikka) | 150 kg |
| Tikkaan pituus kokoon työnnettynä | 0.93 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G96609613 |
|---|---|
| EAN | 4031405407619 |