Raskaita kuormia kestävä pyörivä työtuoli, Neon XXL, niskatuella BLACK
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 68877
Malli
Supertec-pintamateriaali. Niskatuen korkeus, syvyys ja kaltevuus ovat säädettävissä.
Erittäin tukeva ja turvallinen pyörivä työtuoli, jossa on synkronoitu mekanismi ja jonka kaikki osat soveltuvat raskaaseen käyttöön. Painon säätö 80–180 kg. Raskaaseen käyttöön tarkoitetut osat: runko, pyörät, mekanismi, kaasujousi ja jalkaristikko. Jalkaristikko mustaa alumiinia. Ergonomisesti muotoiltu istuintaso ja selkänoja. Selkänoja portaattomasti säädettävä ja korkeus sekä kaltevuus erikseen säädettävät. Paksu pehmuste, jonka muotoilu on optimoitu. Sisältää raskaan kuormituksen kestävät käsinojat. Käsinojien väli 570 mm, leveys säädettävä. Oranssin värinen Flexband.
Ohje
Toimitetaan osina edullisemman rahdin vuoksi. Toimitukseen ei sisälly asennusta.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Tuolin nostokyky | 180 kg |
| Korkeussäätöalue rullilla | 470–640 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Upotussyvyyden säätöalue | 420 - 480 mm |
| Selkänojan korkeus | 570 mm |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Selkänojan korkeudensäätöalue | 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G965364BLACK |
|---|---|
| EAN | 4016849970769 |