Raskaita kuormia kestävä pyörivä työtuoli, kangas
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 68877
Malli
Erittäin kestävä ja varma pyörivä työtuoli, jossa vahvistettu, erikoissuuri jalkaristikko alumiinia (⌀ 740 mm), turvakaasujousi terässuojuksessa, tuolin mekaniikka vahvistettu.
Selkänoja portaattomasti säädettävä ja korkeus sekä kaltevuus erikseen säädettävät. Ergonomisesti muotoiltu istuintaso ja selkänoja. Siirto- ja kantokahva terästä.
Käsinojat sisältyvät. Käsinojien väli 570 mm, leveys säädettävä.
Erittäin kestävä pehmuste, 25 % suurempi vaahdon tilavuuspaino, todella luja ja rasituksia kestävä.
Kangaspehmustepinta
Toimituksen sisältö
Mukana 1 sarja jalkatulppia ja 1 pyöräsarja.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Tuolin nostokyky | 160 kg |
| Korkeussäätöalue rullilla | 490–640 mm |
| Nostokyky | 160 kg |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Korkeussäädön toteutus | Kaasujousi |
| Korkeudensäädön tyyppi | Korkeudensäätövipu |
| Toteutus | pyörillä |
| Jalkaristikon ⌀ | 740 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G965383 |
|---|---|
| EAN | 4016849591179 |