Työpyörivä tuoli, kangasverhoilu, liukujaloilla ja jalkarenkaalla, korkea
!
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
DIN 68877
Rakenne
Ergonominen työpyörivä tuoli synkromekanismilla.
Istuimen ja selkänojan pehmeä mesh-kangas on mukava ja hengittävä. Alumiininen viisisakarainen jalkaristikko.
Istuin (leveys × syvyys): 470×450 mm.
Selkänojan korkeus: 600 mm.
Selkänojan säätöalue: 60 mm.
Säädettävä istuinsyvyys: 40 mm.
Kantavuus: 120 kg.
Käsien liikkumatila korkean ja kapean selkänojan ansiosta.
Huomautus
Tuuletettu mesh-kangas vaurioituu tarranauhasta. Peitä tarranauhat.
Toimitetaan osina, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan osina.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Korkeudensäätöalue | 640 - 890 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Korkeudensäätöalue | 640–890 mm |
| Nostokyky | 120 kg |
| Normi | DIN 68877 |
| Istuinsyvyys | 450 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Istuinosan materiaali | Verkkokangas |
| Lannetuki | kyllä |
| Upotussyvyyden säätöalue | 40 mm |
| Selkänojan korkeus | 600 mm |
| Jalustan rakenne | viisihaarainen jalkaristikko |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Synkronimekanismi | kyllä |
| Selkänojan säätöalue | 60 mm |
| Jalkaristikon materiaali | jauhemaalattu mattapintainen alumiini |
| Jalkaristin toteutus | Liukunastat ja jalkarengas |
| Korkeussäädön toteutus | Kaasujousi |
| Korkeudensäädön tyyppi | Korkeudensäätövipu |
| Käsinojaparia voidaan säätää | kyllä |
| Pysyvän koskettimen palautus | kyllä |
| Toteutus | korkea istuinkorkeus |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G965042 |
|---|---|
| EAN | 4045197702166 |