FlexxTower-siirrettävä teline 2100 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 1004, kuormitusluokka/telineryhmä 3, kantavuus enintään 2,0 kN/m2.
Malli
Siirrettävä teline valmistettu vankasta alumiinisesta pyöröputkesta, hitsatuilla runko-osilla. Alumiinilankut ja jauhemaalattu kaiderunko, jossa integroitu polvilista putoamissuojaksi. Helppo ja turvallinen asennus ja purku tasolta tasolle yhden henkilön toimesta 3-T-menetelmällä. Käyttö enintään 2 henkilölle. Työkaluton asennus pistoliitoksilla ja pikalukituksilla. Yksittäisten osien pieni paino mahdollistaa helpon käsittelyn sekä tilaa säästävän kuljetuksen ja varastoinnin. Osat voidaan pinota kompaktisti sisäkkäin ja käyttää kuljetusvaununa. Saranoidut kolmionmuotoiset tukivarret, joissa kääntyvä jalusta, antavat suuren joustavuuden ja vakauden – erinomainen myös seinärakenteisiin tai siirtoon kapeissa käytävissä.
Sisältää 4 kääntyvää pyörää, halkaisija 125 mm, pysäköintijarrulla, keskitetty kuormanjako ja karat. Korkeudensäätö tasoerokompensoinnilla.
Tekniset tiedot
| Kantavuus (pylvästekniikka) | 200 kg |
|---|---|
| Paino | 80 kg |
| Työkorkeus n. | 4,1 m |
| Alustakorkeus | 2100 mm |
| Alustan syvyys | 600 mm |
| Alustan leveys | 1200 mm |
| Kantavuus (pylvästekniikka) | 200 kg |
| Juoksurullien lukumäärä | 4 |
| Rullattava | kyllä |
| Asennuskorkeus | 3,3 m |
| Kuljetusmitat | 1400×800×700 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9663052100 |
|---|---|
| EAN | 4031405951013 |